Повече от успешно представяне записаха българските танцови двойки, който взеха участие в ХVІ-то издание на Международния турнир MARIBOR OPEN 2014 в Словения, което се проведе в края на миналата седмица. Честта да защитят престижа на българската танцова школа имаха 15 танцови дуети, представители на КСТ „Алекс” - Пловдив, КСТ „ Дъга тийм” - София, КСТ„Загора денс 2005” - Стара Загора, КСТ „Киара-Н” – Казанлък, КСТ „Одесос денс” – Варна, КСТ „Център Голд Степ” – Стара Загора, КСТ „Варна” – Варна и КСТ „Брилянт” – София. Треньорите на клубовете, както и 15-те двойки, изразиха задоволството си от участието, организацията и постигнатите резултати, в еднo от най-значимите състезания на Балканите, провеждан под шапката на Световната танцова федерация - WDSF.
В оспорвана надпревара, в конкуренцията на над 500 танцови двойки от 40 страни, сред които САЩ и Канада, българската група успя да се завърне с 10 медала, класирани в първата тройка в съответните категории.
С изявите си на танцовия подиум българските дуети доказаха пред съдии и хилядите зрители, че са на световно ниво. Отличаваха се по техника и музикалност на изпълнение, прекрасни и точно поставени хореографии – дело на треньорските екипи, които имаха възможността да оценят класата на българските изяви и актуалната световна тенденция на изпълненията.
Поведението на треньорите на клубовете допринесе за изключителното екипно отношение с израз на национална гордост и българско самочувствие, въпреки големия коефициент на трудност в престижното състезание. Спортната зала кънтеше от бурни скандирания и аплодисменти при изявите на всяка българска двойка, а освен това всеки един българин, който присъстваше в залата в Марибор се чувстваше велик от своите изяви.
В историята на ХVІ-то издание на Международния турнир участие и отличия получиха двойките:
Juvinile II basic only ST – Антон Михайлов - Мирела Банева, 3 място, КСТ Одесос денс /КСТ Огледало
Junior I basic only ST – Персиян Господинов - Доменика Мирчева, 1 място , КСТ Киара-Н
Junior I basic only ST – Денис Иванов - Христина Иванова, 6 място, КСТ Брилянт
Juvinile II basic only LA - Антон Михайлов - Мирела Банева, 3 място, КСТ Одесос денс /КСТ Огледало
Junior I basic only LA – Денис Иванов - Христина Иванова, 5 място, КСТ Брилянт
Junior II basic only LA – Виктор Цанев - Христина-Мария Деляева, 7 място, КСТ Брилянт
Juvinile I/II Open LA – Антон Михайлов - Мирела Банева, 2 място, КСТ Одесос денс / КСТ Огледало
Juvinile I/II Open ST – Антон Михайлов - Мирела Банева, 4 място, КСТ Одесос денс /КСТ Огледало
Junior I (5 dances) basic only ST – Персиян Господинов - Доменика Мирчева, 2 място, КСТ Киара-Н
Open Junior I Ten Dance – Деян Влайков - Емили Влайкова, 3 място, КСТ Дъга тийм
Open Junior I ST – Деян Влайков - Емили Влайкова, 3 място, КСТ Дъга тийм
Open Junior I LA – Иван Матанов -Полина Куцарова, 5 място, КСТ Киара-Н
Open Junior I LA – Деян Влайков -Емили Влайкова, 6 място, КСТ Дъга тийм
Open Junior I Ten Dance – Христо Христов - Вероника Такова, 11 място, КСТ Алекс
Open Junior II Ten Dance – Стилиян Станев - Роси Михалева, 10 място, КСТ Център Голд Степ/КСТ Загора данс 2005
WDSF Junior II Open LA – Христо Христов - Вероника Такова, 22 място, КСТ Алекс
WDSF Junior II Open LA – Георги Василев - Росица Атанасова, 22 място, КСТ Варна
WDSF Junior II Open ST – Христо Христов - Вероника Такова, 15 място, КСТ Алекс
WDSF Junior II Open ST – Стилиян Станев - Роси Михалева - 17 място, КСТ Център Голд Степ /КСТ Загора данс 2005
WDSF Junior II Open ST – Георги Василев - Росица Атанасова, 21 място, КСТ Варна
WDSF Junior II Open LA – Стилиян Станев - Роси Михалева, 17 място, КСТ Център Голд Степ /КСТ Загора данс 2005
WDSF Youth Open LA – Николай Колев - Лора Данкова, 3 място, КСТ Дъга тийм
WDSF Youth Open LA – Валентин Иванов - Йоана Шишкова, 13 място, КСТ Загора Данс 2005/ КСТ Роза
WDSF Youth Open LA – Стефан Нанчев - Анна Димитров, 13 място, КСТ Център Голд Степ /КСТ Загора данс 2005
WDSF Youth Open ST - Николай Неделев - Василена Стоянова, 27 място, КСТ Алекс
WDSF Youth Open ST – Георги Василев - Росица Атанасова, 28 място, КСТ Варна
Rising Star ST – Костадин Василев - Джуси Ярерра, 7 място, КСТ Алекс
Rising Star ST – Николай Неделев - Василена Стоянова, 18 място, КСТ Алекс
Rising Star ST – Димитър Гълъбинов - Полина Русинова, 21 място, КСТ Дъга тийм
Rising Star LA – Николай Колев - Лора Данкова, 6 място, КСТ Дъга тийм
Rising Star LA – Валентин Иванов - Йоана Шишкова, 14 място, КСТ Загора Данс 2005 /КСТ Роза
ising Star LA – Стефан Нанчев - Анна Димитрова, 24 място, КСТ Център Голд Степ/ КСТ Загора данс 2005
Rising Star LA – Димитър Гълъбинов - Полина Русинова, 42 място, КСТ Дъга тийм
Amateur A Open ST – Костадин Василев - Джуси Ярерра, 1 място, КСТ Алекс
Amateur A Open ST – Николай Неделев - Василена Стоянова, 9 място, КСТ Алекс
Amateur A Open ST – Димитър Гълъбинов - Полина Русинова, 13 място, КСТ Дъга тийм
WDSF World Open ST – Костадин Василев - Джуси Ярерра , 29 място, КСТ Алекс
WDSF World Open ST – Николай Неделев - Василена Стоянова, 54 място, КСТ Алекс
Amateur A Open LA – Стефан Нанчев - Анна Димитрова, 2 място, КСТ Център Голд Степ/ КСТ Загора данс 2005
Amateur A Open LA – Димитър Гълъбинов - Полина Русинова, 17 място, КСТ Дъга тийм
WDSF World Open LA – Стефан Нанчев -Анна Димитрова, 49 място, КСТ Център Голд Степ /КСТ Загора данс 2005